DİJİTAL BASKI MAKİNESİ NEDİR?

Anasayfa / Duyurular / DİJİTAL BASKI MAKİNESİ NEDİR?

DİJİTAL BASKI MAKİNESİ NEDİR?

Dijital Baskı’nın Kullanım Alanları

Günümüzde dijital baskı işi birçok alanda hizmet vermektedir. Özellikle reklamcılık,  promosyon , ajanslar reklam ajansları, çeşitli kumaş, tekstil, bayrak firmalar, büyük firmaların yan sanayi kolları artık dijital baskı kullanmak durumundadırlar. Kullanım alanları son yıllarda o kadar çok artmıştır ki dijital baskı ortamı birbirine bağımlı birçok sektör meydana getirmiştir. Yapımı haftalar alan bir bill-board artık bilgisayardan maille gönderiliyor, bu maili alan dijital baskı firması gerekli yapıyı hazırladıktan sonra dakikalar içinde dijital baskı işini gerçekleştiriyor.

Dijital Baskı’nın Avantajları

Dijital baskının geleneksel baskıya göre avantajlarına bakıldığında öne çıkan  avantajları

  • Uygun maliyet
  • Hız
  • Esneklik
  • Kalite

olarak sıralanabilir.

Uygun maliyet: Dijital baskının maliyetleri, adet bağımsız üretebildiğinden (en az 10.000 adet gibi) dolayı stok tutmadan direkt olarak az adetli işleri üretebilmek mümkündür.

Hız: Dijital baskı makinaları her geçen gün hız ve kalitelerini arttırmakta ve bu doğal olarak istenilen işin termin zamanının en aza indirgenmesi ile sonuç vermiştir. Bilgisayar ortamında hazırlanan baskıya hazır tasarımlar bir kaç saat içerisinde üretimden çıkarak zaman olarak tasarruf etmenize imkan tanımaktadır. 

Esneklik: Gerek tasarım aşamasında gerekse üretim aşamasında ihtiyaca yönelik çözümler üretebilen dijital baskı, diğer yöntemlere kıyasla çok daha hızlı bir sonuç vermektedir. Bilgisayar ortamında istenilen değişiklikler hemen hayata geçirilebilir ve üretime hemen alınabilir hale gelir. Günümüzde baskı makinalarının hızları da oldukça artmış olduğundan dolayı dakikalar içerisinde işleriniz basılı ve hazır olarak bulunabilir.

Kalite: Dijital baskının ofset ve serigrafi baskıya kıyasla baskı kalitesi daha düşük olmakla birlikte artık bu baskı yöntemleri günümüzde sektörüne bağlı olarak yine de bulunmaktadır. Hem hızlı hem de güzel görseller kullanılarak yapılan bu baskılar sektörün büyümesinde çok önemli bir rol oynamıştır.

 

DUYURU GÖRSELLERİ
...